Montážní PU pěna je skvělý pomocník, ale i prevít, mohli bychom ji přirovnat k ohni, který je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Musíte s ní umět zacházet, jinak dopadnete jako někteří lidé, co s ní nemají dobré zkušenosti – musíte být zkrátka velmi obezřetní, aby se pěna nedostala na oblečení, obuv, nábytek, podlahovou krytinu a také na pokožku, její typickou vlastností totiž je to, že je velmi obtížné, až nemožné se jí z těchto povrchů zbavit.

pěna montážní

A právě tyto typické vlastnosti, s nimiž se nesetkáte u žádného jiného stavebního materiálu, jsou naprosto ideální pro některé specifické montážní a instalační práce při výstavbě a rekonstrukci mnoha typů objektů.

Usazování vany – chcete poradit, jak usadit vanu v koupelně či vaničku sprchového koutu? S montážní pěnou to bude hračka, protože dobře přilne k většině stavebních materiálů (kromě polyetylenu, polypropylenu a teflonu) a navíc udrží po vytvrzení potřebnou tvarovou stabilitu. Je to mnohem lepší řešení (a také výrazně rychlejší), než prostor vyzdívat a plnit izolační minerální vatou.

Upevnění dveřních zárubní – dávno pryč jsou časy, kdy zedníci pracně kotvili dveřní zárubně betonem či maltou. Dnes si poradíte s montážní pěnou výrazně rychleji a efektivněji. Měli byste ale postupovat při montáži obložkových zárubní podle návodu.

Výměna oken – měníte v domě okna a potřebujete je bezpečně upevnit na svém místě? S montážní pěnou se vám to podaří podobně, jako u dveřních zárubní nebo vany v koupelně.

vana

Obklady ze dřeva, sádrokartonu či polystyrenu – chystáte se obložit některá místa OSB deskami, dřevotřískou, sádrokartonem či polystyrenem? Vystačíte i bez vrutů a hřebů opět s montážní polyuretanovou pěnou.

Vyplnění dutin – nezdržujte se s vyplňováním dutin maltou, různými tmely, betonováním s drenážními úlomky cihel nebo kameny. Pěna si s vyplněním malých i objemných dutin ve všech typech stavebních materiálů poradí zcela bez problémů.