Vytvořme si terasu za domem pro pohodový relax
Zbavit se stresových vlivů v současné pohnuté době plné napjatých mezilidských vztahů není vůbec snadné. Využíváme k tomu i různé antistresy, například vhodný sport, zdravější pokrmy anebo antistresové pomůcky, jako je trampolína, stolní tenis či házení šipek. Co však patří k nejsilnějším protistresovým zbraním, je reflexní masáž chodidel. Chodidla jsou hmatový orgán a zprostředkují nejen informace o přítomném povrchu, ale zároveň posilují vnitřní orgány a předávají jim energii skrze energetické dráhy – meridiány. Ne vždy je však nablízku masér, což může znamenat, že si musíme na další proceduru počkat, ovšem také nemusíme. Lze si vypomáhat jinak, a sice vlastní automasážní technikou na vhodném povrchu.
Základ tvoří dřevěný povrch
Chcete-li jít cestou reflexní autoterapie, vycházejte z předpokladu, že máte k dispozici vhodný základní povrch. Tím je v ideálním případě dřevo, které je hřejivé, dostatečně pevné a neohebné. Ideální je venkovní terasa za domem, kterou si necháte zhotovit na míru například ze sibiřského modřínu. Profesionální firma vyrovná terasu do roviny pomocí terasových podložek a vy se tu pak můžete promenádovat bosky třeba několik hodin.
Dřevěné palubky pak můžete osadit pomocí vhodných příchytek různými masážními podložkami a vytvořit tímto způsobem jednoduchý bosonohý chodník. Může jít o plastové či gumové výstupky, ale i o přírodní materiál zalitý do epoxidové pryskyřice v podobě tvarovek či rovných dlaždic. Důležité je, aby masážní podložky poskytovaly tlak na reflexní body chodidel, ale zároveň na mnoha místech umožnily přenos tepla, nejlépe skrze co nejpřirozenější dřevěný povrch.
Výhodou dřevěné terasy je fakt, že tu lze provozovat chůzi naboso i v chladnějším počasí, dřevo není tak studené jako keramika či kámen, což znamená možnost užívat tento prostor téměř od jara do podzimu, počínaje dubnem a konče říjnem.