Stan není jen na kempování
Skutečnost, že existují stany, je nám všem dobře známá. Víme, že se zejména v naší socialistické minulosti, ale často i dnes, jezdilo a jezdí v době dovolené třeba i někam do kempu, kde takový stan slouží jako sice ne zrovna nejpohodlnější, ale přece jenom uspokojivé a docela levné přístřeší. To víme. Ale někdy nám uniká skutečnost, že stany nemusí sloužit pouze k tomuto účelu.
Někomu taková neznalost vadit nemusí. Zejména tomu, kdo nikdy a pro nikoho nepořádá žádné venkovní akce, nebo tomu, kdo má to štěstí, že mu vždycky dokonale vyjde počasí. Ale přesto není na škodu vědět, že existují i jiné typy stanů, které nacházejí i poněkud jiné uplatnění.
Vezměte si takové akce pořádané takzvaně pod širým nebem. Někdo nezkušený by si mohl myslet, že je to vlastně ten nejjednodušší způsob, jak se lidé mohou bavit, protože se vše vynosí ven, nikdo se tu tudíž nemusí tísnit někde mezi čtyřmi stěnami, ušetří se na nájemném, nemusí se tu tak složitě uklízet a podobně. Jenže je tomu tak? Někdy ano. Ale někdy dokáže podobnou akci velice spolehlivě zkazit i panující počasí.
Když někdo pořádá nějakou oslavu, svatbu nebo podobnou akci venku, musí se modlit, aby mu vyšlo počasí. Anebo si může namísto modlení sehnat nůžkový stan profi a má po starostech. Protože i kdyby zapršelo, i kdyby zafoukal silnější vítr, podobný stan všechno pod ním spolehlivě ochrání. Včetně lidí.
Kdo tedy chce se svou venkovní akcí uspět, takový stan si nezapomene pořídit. Protože díky němu má o starost míň. I když se na obzoru objeví mraky, i když počasí jinak nepřeje, všechno může běžet podle plánu, bez nutnosti narychlo hledat nějaký úkryt. A když se pak takový stan zrovna k ničemu nehodí? Pak se dá pochopitelně zase rozložit, jak tomu je u všech stanů. A zahrada se stane až do příští podobné akce opět normální zahradou.